top of page

Mapa marzeń 2020

Zaktualizowano: 29 gru 2019

Zacznij rok 2020 na pełnej petardzie!


Z mapą marzeń spotkałam się po raz pierwszy jakieś 7-8 lat temu u znajomej, w Londynie. Na ścianie w salonie widniała u Niej wówczas dość duża tablica korkowa, wypełniona po brzegi kolorowymi zdjęciami, wycinkami z gazet, karteczkami

z różnymi hasłami. Wyglądała dość zaskakująco, wręcz chaotycznie na tle minimalistycznego wnętrza. Ale - jak się okazało później, tylko z pozoru!

Wszystkie elementy składowe mapy tworzyły ze sobą cudownie zgraną całość,

której wykonanie już wkrótce stało się moją coroczną tradycją :)


Czym jest mapa marzeń?


Mapa marzeń oparta jest na potężnej mocy wizualizacji i przyciągania do siebie rzeczy i zdarzeń, o których często myślimy i wyobrażamy sobie ich realizację. Możesz w to wierzyć lub nie, ale ja jestem absolutnie zachwycona jej pozytywnym wpływem na moje życie.


Jak powinna wyglądać?


Mapa marzeń powinna być podzielona na 6 części obrazujących poszczególne sfery naszego życia. Niektórzy wykonują mapę z 9 strefami, ale ja staram się zmieścić w 6 konkretnych. Szczerze mówiąc, ich ilość zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj jednak o tym, by zrobić ją raz, a dobrze. Poświęć na jej wykonanie godzinkę lub dwie, możesz spokojnie do jej wykonania zaangażować również dzieci - niech wycinają ilustracje z gazet. Niech to będzie wspólna, kreatywna zabawa, która z całą pewnością przyniesie Ci mnóstwo korzyści szybciej, niż się tego spodziewasz :)Na jakie strefy ją podzielić?


1. Rodzina

2. Zdrowie, kondycja

3. Miłość, przyjaciele

4. Kariera, pieniądze

5. Podroże, relaks

6. Rozwój osobisty, duchowość, emocje


Rodzina

W tej strefie możesz wkleić zdjęcia swojej rodziny, rodziców. Może zbyt rzadko ich odwiedzasz? Napisz, jak często chciałabyś się z nimi widywać, jak chciałabyś zadbać o tę relację. Może codzienny telefon lub (jeśli mieszkasz blisko) wizyta z zapytaniem o ich samopoczucie? Na pewno miło im będzie Cię zobaczyć, lub usłyszeć Twój głos i dobre słowo!


Jeśli masz dzieci - może masz jakieś postanowienia odnośnie ich wychowania?

Waszej relacji? Możesz tu wkleić Wasze rodzinne zdjęcie lub rysunek Waszej uśmiechniętej rodzinki. Jakieś postanowienia? Codzienne, wspólne czytanie książek? Godzina wspólnej gry w planszówki lub zabawy tak, jak lubią najbardziej? Raz w tygodniu długi rodzinny spacer lub wycieczka rowerowa? To brzmi świetnie! :)


Zdrowie, kondycja

Marzy Ci się świetna sylwetka, wspaniała kondycja i mnóstwo energii do działania?

Wklej tu nasze wspólne zdjęcie, abyś nie zapomniała o treningu! :)


Jakieś wyzwanie? Może codziennie rano minuta w planku, a wieczorem 5 minut na stretching? Zapisz to!

Jedzenie? Szklanka wody na czczo, dużo zielonych warzyw, ryby, mięso, kasze - wklejaj zdjęcia! Niech staną się Twoim codziennym wyborem w kuchni :)


Kiedy ostatnio robiłaś sobie przegląd? Jakieś badania krwi? Cytologię? Badanie piersi?

Zadbaj o swoje zdrowie! Wklej tu przypominajkę o badaniach, które musisz wykonać raz w miesiącu, raz na kwartał i raz w roku.

Marzy Ci się przebiec 5, 10 km lub półmaraton? Wklej zdjęcie biegaczki lub wymarzonych butów do biegania. Niech codziennie przypominają Ci o tym, by choć odrobinę pobiegać :)


Miłość, przyjaciele

Tutaj możesz wkleić przypominajkę, by zadbać o relacje z przyjaciółmi, z partnerem - telefon, sms z pytaniem jak się czujesz? Co słychać?

Raz w miesiącu kino lub kolacja z przyjaciółmi? Na pewno się ucieszą! :)

Randka z mężem? Będzie zachwycony!


Zdarza Ci się pokłócić z mężem? Na pewno! Napisz przypominajkę, by nigdy, przenigdy nie kłaść się spać na fochu i zawsze znależć czas na wspólną rozmowę. Wklej tu Wasze zdjęcie, na którym jesteście szczęśliwi, zrelaksowani, totalnie zakochani. Z czasów, gdy nie było problemem ganianie na golasa po całym domu. Niech przywołuje codziennie dobre emocje i wzajemną troskę i czułość.


Jesteś szczęśliwą singielką? Chciałabys się zakochać? Napisz, jak powinien wyglądać i jaki powinien być Twój przyszły Partner. Wysoki? Niski? Blondyn? Brunet? Wesoły? Marzyciel? Czy twardo stąpający po ziemi? Będziesz zaskoczona, jak ogromna jest moc przyciągania! Bądź uważna, miłość jest tuż za rogiem :)


Kariera, pieniądze

Chciałabyś zarabiać więcej? A może zacząć oszczędzać pieniądze? Napisz to! Konkretnie, stanowczo.

Masz materialne marzenia? Nowa superdroga torebka? Kosmetyk? a może chcesz zainwestować pieniądze w mieszkanie? Kupić nowy samochód? Wklej to, co Ci się marzy!


Marzy Ci się wyższe stanowisko? Napisz, jakie cechy osobowości powinna mieć osoba na tym stanowisku? Czym powinna się wyróżniać? Jak wyglądać? Wyobraź sobie siebie i narysuj to!


Podróże, relaks

Wakacje na Cyprze? Malediwach? A może w góralskiej chatce lub w namiocie? Wklej tu zdjęcie miejsca, w którym chciałabyś spędzić wakacje. Wyobraź sobie co tam robisz i daj się przenieść oczami wyobraźni gdzieś daleko. Napisz, jakie emocje Ci towarzyszą, co czujesz, kto z Tobą jest :) Zaplanuj dokładnie, kiedy odwiedzisz te miejsca - jeśli jesteś w stanie - wpisz konkretne daty. Jeśli nie, wpisz nazwę miesiąca lub kwartału, półrocza. Wpisanie konkretnej daty realizacji pozwoli Ci poukładać sobie całość w głowie i zaplanować wyjazd realnie, nie palcem po mapie :)


Brakuje Ci czasu dla siebie? Jesteś przemęczona? Zestresowana? Czujesz, że nie masz energii? Zaplanuj tu czas dla siebie!

Wieczorna kąpiel z pianą, słuchanie relaksacyjnej muzyki, spacer, medytacja.

Napisz tu, jakie codzienne rytuały pozwoliły by Ci się zrelaksować i nabrać sił witalnych


Rozwój osobisty, duchowość, emocje

Masz pasję, którą chciałabyś rozwijać? Interesuje Cię jakaś dziedzina, która dla innych jest wiedzą tajemną? Napisz, w jakich kursach, szkoleniach i warsztatach chciałabyś wziąć udział? Może chodzi Ci po głowie od dawna jakiś kierunek studiów? Kurs on-line? Wyszukaj i wpisz tutaj konkretne daty szkoleń.


Zaczynasz czytać 5 książek na raz i żadnej z nich nie udało Ci się jeszcze skończyć? Zaplanuj ich kolejność!


Jesteś molem książkowym i czytasz codziennie? Zrób sobie wyzwanie! 10? 20? 50 książek w ciągu roku? To zależy tylko od Ciebie! Wpisz ich tytuły i czytaj z przyjemnością! ;)


Chcesz popracować nad swoimi emocjami? Nauczyć się kontrolować strach, gniew?

Wpisz tutaj wszystkie pozytywne emocje i cechy charakteru, które cenisz i są dla Ciebie ważne. Podbijaj codziennie ich moc oddziaływania na Ciebie.

Wpisz tu przypominajkę o codziennej medytacji, świadomej pracy z oddechem, wsłuchiwaniu się w swoje ciało i umysł. To działa cuda! :)Pamiętaj, że mapa marzeń jest sprawą bardzo indywidualną - tylko od Ciebie zależy, co się w niej znajdzie :) Niech poniesie Cie kreatywność i wyobraźnia!
Co jest mi potrzebne do wykonania Mapy Marzeń?


To zależy tylko od Twojej wyobraźni i kreatywności. Ja mam dla Ciebie 2 sposoby jej stworzenia:


1. Mapa Marzeń do własnego przygotowania:


Przygotuj korkową tablicę lub kartkę papieru/brystol. Będą Ci potrzebne również małe karteczki, stare gazety, zdjęcia, kolorowe flamastry i kredki, pinezki lub szpileczki, taśma klejąca, nożyczki.


2. Gotowy szablon Mapy Marzeń:


Kliknij w poniższy link, przygotowałam dla Ciebie Tablicę Marzeń gotową do wydruku i wypełnienia przez Ciebie :)


Technika wykonania mapy jest absolutnie dowolna. Możesz rysować, malować, wycinać lub wydzierać zdjęcia z kolorowych magazynów. Pisać wielkimi literami lub pięknym, artystycznym pismem. Ważne jest to, by obrazy i hasła które stworzysz, oddziaływały na Twoją wyobraźnię, emocje.


Szalej, niech poniesie Cię wyobraźnia!


Gdzie umieścić mapę?


Mapa jest wizualną afirmacją, działającą na zmysł wzroku, która bardzo mocno oddziaływuje na podświadomość. W związku z tym, Twoja Mapa marzeń powinna być umieszczona w miejscu widocznym dla Ciebie na co dzień, abyś miała możliwość codziennie, nawet mimochodem, spojrzenia na nią.

Niektórzy umieszczają swoje mapy marzeń w szafie, inni wieszają w salonie, a jeszcze inni umieszczają przy biurku. Ważne jest jednak, by towarzyszyła Ci ona na co dzień, a już niedługo sama przekonasz się o tym, jak ogromną moc w naszym życiu ma wizualizacja!


Powodzenia! Niech 2020 rok będzie Twoim rokiem na pełnej petardzie! :)


Julka1052 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page