top of page

Mój Fit Planner

Czyli metoda małych kroków do wielkiego celu

Jak tam Twoje postanowienia noworoczne?

Znów, jak co roku, obiecujesz sobie zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, zdrowe odżywianie i przebiegnięcie maratonu? Świetnie!


Postanowiłam ułatwić Ci realizację Twoich celów, przygotowując specjalnie dla Ciebie... FIT PLANNER! :)

Długo myślałam nad tym, jak powinien on wyglądać, by być maksymalnie funkcjonalny i abyś mogła w pełni wykorzystać go do realizacji nawet najbardziej odjechanych pomysłów jakie w Twojej głowie się zrodzą :) I tak naprawdę, możesz w nim wpisać wszystko, co aktualnie jest Twoim celem.

Rekomenduję Ci jednak rozpoczęcie tego roku od celów dotyczących Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia, bo bez tego żaden inny cel nie będzie miał szansy powodzenia.

Niezależnie, czy Twoim problemem jest palenie papierosów, kilka kilogramów nadwagi, czy permanentne niewyspanie - jeśli nic z tym nie zrobisz, każdego dnia będziesz odczuwała tego konsekwencje, które codziennie będą się pogłębiać. A ile już razy zaczynałaś od nowa i ciągle oczekiwałaś następnego poniedziałku, nie ruszając do przodu nawet na krok? No właśnie. Miliard.


Jak wobec tego ustalić cel, by wreszcie osiągnąć sukces i go zrealizować?


Twój cel powinien być dla Ciebie OSIĄGALNY.


Jeśli marzysz o schudnięciu 30 kg, nie obiecuj sobie gruszek na wierzbie. Nie schudniesz 30 kg w miesiąc bez konsekwencji dla zdrowia. Dlatego podziel ten cel na kilka miesięcy. Dobra redukcja to -4kg tkanki tłuszczowej/miesiąc przy zachowaniu odpowiedniej ilości masy mięśniowej. Dbaj o codzienną aktywność. To nie musi być trening z trenerem personalnym lub fitness 5x w tygodniu. Mieszaj różne aktywności - wybierz się na długi spacer z psem, pobiegaj z nim. Idź na trening siłowy, basen. Jeździsz windą? Nie rób sobie jaj! Idź po schodach!


Kolejny raz, bez powodzenia próbujesz rzucić palenie?

Bądź dla siebie dobra! Nie obwiniaj o kolejną porażkę, a raczej staraj się wyciągnąć wnioski z poprzednich prób i wypisz dokładnie, jakie przeszkody możesz napotkać i jak się przed nimi obronić - takie głośne, świadome nazwanie problemu a następnie odszukanie na niego rozwiązania powoduje, że w chwilach słabości masz ogromną szansę na sukces w odparciu pokusy! Spróbuj ograniczyć palenie stopniowo, co tydzień paląc 1-2 papierosy mniej, a w konsekwencji rezygnując z nich całkowicie. Założę, się, że nie odczujesz aż tak mocno ich braku przy stopniowej redukcji. Masz inny sposób na to? Nie zastanawiaj się! Działaj!


Polegaj na zasadzie WIZUALIZACJI


Przywieś swój fit planner w widocznym miejscu, np na lodówce lub na tablicy korkowej, przy swojej MAPIE MARZEŃ i nie trać go z oczu! Codziennie będzie Ci przypominał o byciu konsekwentną, o tym, jak dużo udało Ci się już osiągnąć i jak mało brakuje do realizacji celu!


WYKONANE jest lepsze, niż doskonałe


Zdarzy Ci się jakieś potknięcie? Otrzep kolana i idź dalej! Nie musisz wracać do samego początku drogi za każdym razem. Czasem warto zrobić jeden krok wstecz, by następnie uczynić dwa naprzód :) Masz duże problemy z byciem konsekwentną? Pozwól sobie na 2, maksymalnie 3 odstępstwa w ciągu miesiąca w małych zadaniach do wykonania. Zasada 90:10, gdzie 90 stanowi % idealnego trzymania się planu, a 10 to liczba określająca % słabości, pozwala zachować spokój wewnętrzny, obniża poziom stresu, a w konsekwencji wpływa korzystnie przede wszystkim na naszą psychikę i zwiększą szansę na wytrwanie w postanowieniu! Udaje Ci się trzymać planu bez odstępstw? Genialnie! Bądź z siebie dumna! :)


Pielęgnuj w sobie MYŚLI WSPIERAJĄCE


Myśli wspierające to nic innego jak Twoje asertywne odpowiedzi na myśli sabotujące, czyli atakujące Twoją konsekwencję w realizacji celu.


Przykład?


Myśl sabotująca: Miałam tak ciężki dzień, że nie mam siły stać w kuchni i szykować sobie czegoś zdrowego. Zjem byle co.


Myśl wspierająca: Miałam tak ciężki dzień, że mój organizm zdecydowanie zasługuje na zdrowy, odżywczy posiłek, czas na regenerację i relaks :)


Myśl sabotująca: Pada deszcz, jest zimno. Nie chce mi się iść na trening. Odpuszczę sobie.


Myśl wspierająca: Pada deszcz, jest zimno. Ale przecież nie ma nieodpowiedniej pogody - są tylko nieodpowiednie do niej ubrania :) Wezmę parasolkę, ubiorę się cieplej i lecę na trening :)


Widzisz różnicę? No właśnie! :)Jak widzisz, Fit Planner to genialne narzędzie do tego, by zacząć swoja podróż po zdrowie, energię i świetne ciało :) Nie ma na co czekać - CAŁA NAPRZÓD!


Kliknij w poniższy link, przygotowałam dla Ciebie FIT PLANNER gotowy do wydruku i wypełnienia przez Ciebie :)


LINK DO POBRANIA - FIT PLANNER


A poniżej znajdziesz konkretny przykład, jak możesz wypełnić swój FIT PLANNER :)


MÓJ CEL NA TEN MIESIĄC:

W tej rubryce wpisz jak ma wyglądać efekt Twojego celu?


PRZYKŁAD: schudnę -4 kg w ciągu tego miesiąca


JAK SIĘ BĘDĘ CZUŁA, GDY OSIĄGNĘ SWÓJ CEL? CO ZYSKAM?

Opisz dokładnie swoje uczucia i emocje, które będą Ci towarzyszyły po osiągnięciu celu. Co zyskasz dzięki sukcesowi w jego realizacji?


PRZYKŁAD: Zyskam zdrowie, energię, pewność siebie. Będę się lepiej czuła, nie będę tak zmęczona jak dotychczas. Będę mogła kupić ubrania na wiosnę w mniejszym rozmiarze. Zyskam piękną, smukłą sylwetkę.


JAKIE PRZESZKODY MOGĘ NAPOTKAĆ I JAK SOBIE Z NIMI PORADZĘ?

Znajdź rozwiązanie na każdy problem, który może się pojawić


PRZYKŁAD:

1. Urodziny mojego męża - zjem jedną małą porcję tortu zamiast dużego kawałka i wytańczę wszystko na parkiecie do ostatniej kropli potu, lub zjem na kolację leciutką sałatkę, by wyrównać bilans kaloryczny.

2. Wypad z przyjaciółką do kawiarni na kawę i ciacho - zamówię sobie świeżo wyciskany sok lub koktajl - będzie zdrowo i pysznie!

3. Nie uda mi się pójść na trening, dziecko jest chore - zrobię szybki, 20 minutowy trening w domu! Założę adidasy, zrobię krótka rozgrzewkę i powtórzę ten szybki trening 3 razy:

- 20 przysiadów,

- 20 pajacyków,

- deska (30 sekund)

- bieg bokserski (30 sekund)

- wykopy (30 sekund)

Na końcu rozciągnę mięśnie.


MOJE MOCNE STRONY, KTÓRE POMOGĄ MI W REALIZACJI CELU:

Tutaj absolutnie nie bądź skromna. W końcu jesteś Petardą! Opisz to!


PRZYKŁAD: Jestem ambitna, staram się być dobrze zorganizowana, jak sobie coś postanowię, dopnę swego. Lubię aktywność na świeżym powietrzu, co zdecydowanie pomoże mi w realizacji celu


MOJE ZADANIA:

Tutaj wpisz małe, wykonalne zadania, tzw. małe kroki, które doprowadzą Cię do Twojego celu. Małe, ponumerowane kwadraty to nic innego, jak dni tygodnia :) Zaznacz w nich krzyżykiem wykonane przez Ciebie zadania.


PRZYKŁAD:

1. Zaczynam dzień od szklanki wody na czczo

2. Kładę się spać przed 22:00

3. Co najmniej 4 razy w tygodniu jestem aktywna

4. Nie podjadam między posiłkami

5. Wyrzucam z diety cukier, słodzone napoje, białe pieczywo, niezdrowe przekąski

6. Nie denerwuję się rzeczami, na które nie mam wpływu, np korki w drodze do pracy

7. Codziennie robię coś dobrego dla siebie (medytacja, czytanie książki, relaksująca kąpiel)Pamiętaj, że nawet najbardziej odległa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Cała naprzód moja Petardo! :) Trzymam mocno kciuki za realizację Twoich postanowień noworocznych.

Koniecznie daj znać, jak Ci idzie! :)


354 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page